ponedeljek, 9. februar 2015 UP FAMNIT osnovnošolcem predstavil varno rabo interneta

V petek, 6. februarja 2015, so na Osnovni šoli Koper potekale različne aktivnosti v okviru dneva varne rabe interneta, v katere se je vključila tudi UP FAMNIT.

Doc. dr. Jernej Vičič z Oddelka za informacijske znanosti in tehnologijo UP FAMNIT je osnovnošolcem predstavil pasti in nevarnosti, ki prežijo na internetu ter načine, kako se pred njimi zaščitimo. Skozi praktične primere so se učenci seznanili z relativno enostavnostjo kraje identitete na spletnih portalih ter z osnovnimi varnostnimi ukrepi za preprečitev kraje identitete.