ponedeljek, 5. februar 2024 Študentki Varstvene biologije na konferenci EcoFlor na Portugalskem

Študentki Varstvene biologije Staša Simčič in Adela Horvat sta se 1. in 2. februarja udeležili konference EcoFlor v Coimbri na Portugalskem, kjer sta predstavljali svoje raziskovalno delo na invazivni zajčji deteljici (Oxalis pes-caprae) .

Študentki sta predstavljali kompleksno biologijo razmnoževanje vrste s poudarkom na fluorescentni mikroskopiji brazd s pelodnimi zrni in morfometriji cvetov. Njuno delo je del obsežne raziskave na tej invazivni vrsti, pri kateri sodelujejo številni raziskovalci iz 12 sredozemskih držav, vodita pa jo Univerza na Primroskem in Univerza v Coimbri. Raziskava je nastala kot rezultat sodelovanja v okviru COST projekta ConservePlants.

Letno srečanje EcoFlor združuje znanstvenike s področja ekologija in evolucija rastlin. Dogodek spodbuja razprave, mreženje ter ustvarjalnost v znanosti, hkrati pa vključuje študente v odprtem in prijaznem okolju.