ponedeljek, 16. maj 2016 Študenti matematike na tekmovanju v Barceloni

V soboto, 14. maja, je na Tehniški univerzi v Barceloni potekalo matematično tekmovanje za univerzitetne študente BMC 2016, na katerem se udeleženci vsako leto pomerijo v reševanju petih problemov na področju algebre, analize (realne in kompleksne), kombinatorike, geometrije in teorije števil. Tekmovanja so se udeležili tudi tri Famnitovi študenti, in sicer: Marko Palangetić, Marko Rajković in Roman Solodukhin (vsi 3. letnik Matematike).

Ob zelo hudi mednarodni konkurenci so se naši študenti dobro odrezali. V petih urah reševanja problemov, v katerih so lahko zbrali največ 35 točk, je bil rezultat sledeč: Marko Palangetić 21 točk, Roman Solodukhin 16 točk in Marko Rajković 15 točk.

Vsem iskrene čestitke!