torek, 19. december 2023 Še ena nagrada za Đorđa Mitrovića, tokrat na področju kombinatorike

Đorđe Mitrović, alumni UP FAMNIT, je prejel nagrado CMSA Penfold Street Student Prize za najboljše študentsko predavanje na 45. avstralski konferenci o kombinatoriki.

CMSA (Combinatorial Mathematics Society of Australasia) s to študentsko nagrado, ki je dobila ime po Anni Penfold Street, prvi predsednici CMSA, spodbuja študente k udeležbi na avtralazijskih konferencah kombinatorike in pripravi dobrih predstavitev za študentska predavanja.

Prispevki se ocenjujejo na podlagi več kriterijev: motivacija in postavitev splošnega konteksta, uporabljene metode za predstavitev gradiva, organizacija in struktura predavanja, izvirnost vsebine predavanja in odnos z občinstvom.

Za najboljše predavanje nagrajenec prejme 500 ameriških dolarjev.

Avstralska konferenca o kombinatoriki (ACC), v sklopu katere se od leta 2001 podeljuje nagrada CMSA Penfold Street Student Prize, je letna konferenca CMSA, ki pokriva vsa področja kombinatorike v matematiki in računalništvu. Letos je potekala že 45. izvedba.

Našemu alumniju ponovno iskreno čestitamo in mu želimo veliko uspehov tudi v prihodnje!

Đorđe Mitrović (na sredini) in predhodni dobitniki nagrade