ponedeljek, 11. julij 2016 Nov mednarodni LIFE projekt Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT

Oddelek za biodiverziteto UP FAMNITje skupaj s partnerji s Hrvaške, Italije, Grčije, Cipra in Malte pridobil nov, 5 milijonov evrov vreden projekt, ki je financiran s strani LIFE programa Evropske komisije.

Projekt z naslovom »Euroturtle – Collective actions for improving the conservation status of the EU sea turtle populations«, ki ga znotraj Oddelka za biodiverziteto vodi doc. dr. Bojan Lazar, je usmerjen na celovito varovanje evropskih populacij glavate karete skozi razvoj koordiniranih varstvenih ukrepov ter povezovanja glavnih razmnoževalnih in prehranjevalnih habitatov v vodah EU. Projekt med drugim vključuje razvoj novih znanstvenih metod in alternativnih orodji za monitoring in varstvo populacij, predvsem v morskih habitatih. Prav to je naloga naših raziskovalcev, ki jo bo  skupaj opravila interdisciplinarna ekipa strokovnjakov Oddelka za biodiverziteto, UP IAM in Oddelka za aplikativno naravoslovje UP FAMNIT.

Celotni projektni ekipi iskreno čestitamo in ji želimo veliko uspeha pri raziskovalnem delu!