petek, 27. marec 2015 Naši študenti uspešni na mednarodnem tekmovanju Vojtěch Jarník International Mathematical Competition

V petek, 27. marca 2015, je v Ostravi na Češkem potekalo študentsko tekmovanje v matematiki Vojtěch Jarník International Mathematical Competition.

Gre za tekmovanje s pestro mednarodno udeležbo in dolgoletno tradicijo. Letos je namreč potekala že 25. izvedba. V kategoriji I so barve FAMNITa in Univerze na Primorskem uspešno zastopali študenti Matematike, in sicer: Anes Valentić iz 1. letnika ter Marko Palangetić, Marko Rajković in Roman Solodukhin iz 2. letnika.

Skupno so dosegli 70 točk in se tako po doseženi vsoti točk uvrstili na 7. mesto.

Najuspešnejša med našimi študenti sta bila Marko Palangetić in Roman Solodukhin, ki sta na tem izjemno zahtevnem tekmovanju zbrala po 24 točk. Na letošnjem tekmovanju je v omenjeni kategoriji tekmovalo 74 študentov iz 31 univerz. Iz Slovenije so nastopili tudi študenti Univerze v Mariboru.

Ogleje si rezultate tekmovanja in tekmovalne naloge.

Sodelavci FAMNITa iskreno čestitamo študentom k uspehom in jim želimo odlične rezultate tudi na prihodnjih tekmovanjih!