Univerza na Primorskem Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
-->
SI | EN

ponedeljek, 24. februar 2014 Matematiki Famnita uspešni na mednarodni matematični olimpijadi v Mogilevu, Belorusija

Edin Husić in Bećo Merulić, študenta dodiplomskega študijskega programa Matematika na UP FAMNIT, sta se udeležila mednarodne matematične olimpijade v Mogilevu (Belorusija), ki je potekala od 19.2. do 21.2.2014. Tekmovanje ima dolgoletno tradicijo, organizira pa ga Belorusko - Ruska Univerza. V močni konkurenci 52 tekmovalcev, med katerimi so bili tudi doktorski študenti, ki so osvojili prvih 10 mest, je Edin Husić osvojil odlično 14. mesto, za kar je prejel priznanje. Bećo Merulić se je uvrstil na 38. mesto. Zmagovalec olimpijade je doktorski študent iz St. Petersburga. Video prispevek o tekmovanju si lahko ogledate na tej povezavi.