torek, 15. julij 2014 Gostovanje tujih raziskovalcev s področja matematike na UP IAM in UP FAMNIT

V tednu od 7. do 11. julija 2014 sta Oddelka za matematiko UP IAM in UP FAMNIT gostila priznane raziskovalce s področja algebraične teorije grafov.

V Kopru so raziskovali ter poglabljali že tako uspešno sodelovanje s slovenskimi matematiki sledeči gostje:
Yan-Quan Feng, Da-Wei Yang in Jian-Bing Liu iz Beijing Jiaotong University na Kitajskem; Paul Terwilliger, Gabriel Pretel in Alison Gordon Lynch iz University of Wisconsin-Madison v ZDA ter Joy Morris in Dave Witte Morris iz University of Lethbridge v Kanadi.

UP IAM in UP FAMNIT tako ponovno dokazujeta svojo močno vpetost v mednarodni matematični prostor.

Goste sta v družbi direktorja UP IAM doc. dr. Vita Vitriha in dekanje UP FAMNIT izr. prof. dr. Klavdije Kutnar, sprejela tudi rektor Univerze na Primorskem prof. dr. Dragan Marušič ter prorektor za znanstveno-raziskovalno in razvojno delo izr. prof. dr. Štefko Miklavič.