četrtek, 14. maj 2015 Famnitovi študenti odlični na mednarodni študentski konferenci ISSC-2015

Med 11. in 17. aprilom 2015 je v Novosibirsku v Rusiji potekala študentska znanstvena konferenca The 53rd International Scientific Student Conference ISSC-2015.

Na konferenci je raziskave predstavilo tudi osem Famnitovih študentov matematike (z leve): Marko Palangetić (2. letnik), Vladan Jovičić (2. letnik), Marko Rajković (2. letnik),  Ratko Darda (3. letnik), Luka Pavlović (2. letnik), Roman Solodukhin (2. letnik), Marija Tepegjozova (1. letnik) in Anes Valentić (1. letnik).

Odlično sta se odrezala Marko Rajković in Ratko Darda. Marko Rajković je za svojo predstavitev Polynomial time primality testing prejel 1. nagrado,  Ratko Darda pa za predstavitev Bounds on the product irregularity strength of graphs 2. nagrado.

Študentom, še posebej nagrajenima, iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov tudi na prihodnjih tekmovanjih!