ponedeljek, 9. marec 2015 UP FAMNIT je izvedla delavnico o izdelavi zabavnih vsebin z otipljivim vmesnikom

Profesorja Oddelka za informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT doc. dr. Branko Kavšek in doc. dr. Jernej Vičič, sta na tridnevni delavnici, ki je potekala od  6. marca do 8. marca 2015 v Centru šolskih in obšolskih dejavnosti na Vojskem, izvedla računalniško delavnico z naslovom »Izdelava zabavnih vsebin z otipljivim vmesnikom«.

Otipljivi uporabniški vmesnik  (Tangible User Interface) premošča prepad med fizičnim in digitalnim svetom. Izdelali smo zabavno aplikacijo (igrico), ki z uporabniki (igralci) sodeluje s pomočjo dostopnega otipljivega uporabniškega vmesnika. Prek zabavnih vsebin smo se naučili osnov računalništva in programiranja.

Oddelek za informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT