ponedeljek, 8. januar 2024 Evropska komisija izpostavila InnoRenew CoE kot primer dobre prakse za medsektorsko mobilnost

Evropska komisija je objavila poročilo »Incentives and Skills: Focus on Research Talent. Mutual Learning Exercise on Knowledge Valorisation – Focus on Skills, Intersectoral Cooperation and Incentive Systems«, ki se osredotoča na to, kako gojiti raziskovalne talente, kar je bistveno za učinkovito izkoriščanje znanja.

Raziskovalni inštitut InnoRenew CoE je predstavljen v poglavju o najboljših praksah, saj spodbuja dinamično okolje za sodelovanje in medsektorsko mobilnost. Ena od glavnih tem v poročilu obravnava tudi pomen zagotavljanja spodbud za raziskovalce in njihove ekipe z možnostmi financiranja, poklicnega napredovanja in prepoznavnosti, ki so bistvenega pomena za pospeševanje valorizacije znanja.

Celotno poročilo si lahko preberete tukaj.