sreda, 20. julij 2016 EUSA 2016: tekmovalci UP v peterici najboljših

Od 13. julija potekajo v Zagrebu in na Reki tretje Evropske univerzitetne igre. Gre za največji akademski športni dogodek na stari celini, saj se ga je letos udeležilo 5.700 športnikov in njihovih spremljevalcev iz 41-ih držav ter 394 univerz oz. visokih šol. Slovenske barve zastopa 185 študentov, med njimi je 36 študentov z Univerze na Primorskem, ki so tekmovali v petih športnih panogah: košarki, košarki 3 na 3, plavanju, vaterpolu in rokometu.

Za študente naše univerze so se tekmovanja že zaključila, dosegli pa so zavidljive rezultate, saj se vaterpolisti in rokometašice lahko ponašajo z uvrstitvijo v peterico najboljših na EUI 2016.

Z UP FAMNIT so se tekmovanj v Zagrebu in na Reki udeležili: Lea Krajnc, Kristina Petrinja, Tina Čeh in Kaja Teraž (rokomet), Jakob Majerič, David Vac in Miloš Veljkovič (košarka) ter Marko Prcać (vaterpolo).

Vsem iskrene čestitamo in zaželimo prijetne zaslužene počitnice!

Več o letošnjem prvenstvu lahko preberete na spletni strani Slovenske univerzitetne športne zveze.

Na fotografiji športniki UP (foto ŠOUP)