ponedeljek, 12. februar 2024 Dveletno podoktorsko mesto na področju psihološko podprtega uporabniškega modeliranja

Na oddelku za informacijske znanosti in tehnologije (DIST) Univerze na Primorskem Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT) iščemo vrhunskega podoktorskega raziskovalca na področju psihološko podprtega uporabniškega modeliranja pod vodstvom izr. prof. dr. Marka Tkalčiča.

Kandidat bo delal v okviru projekta, v katerem se raziskuje uporabo psihološko podprtih značilk za modeliranje uporabnikov, vsebin, napovedovanje uporabniških lastnosti iz digitalnih sledi, napovedovanje lastnosti  vsebin, razlaganja in priporočilne sisteme na področjih glasbe in filma. Raziskovalne metodologije vključujejo uporabniške študije in strojno učenje. Izbrani kandidat bo delal v izvrstni ekipi v okviru laboratorija HICUP (https://hicup.famnit.upr.si/) pod mentorstvom izr. prof. dr. Marka Tkalčiča.

Podrobnosti:

• Zaposlitev za polni delovni čas za dve leti.
  • Zaželeni datum pričetka Oktober 2024.
  • Kandidat mora imeti (ali bo v kratkem pridobil-a) doktorat znanosti s področja računalništva ali s področja povezanega z raziskovalnimi vsebinami.
  • Idealni kandidat mora imeti znanje in izkušnje iz naslednjih področij:
    - uporabniško modeliranje,
    - priporočilni sistemi,
    - strojno učenje.
  • Znanje in izkušnje iz naslednjih področij so dobrodošli:
    - razlaganje modelov strojnega učenja,
    - računalniška psihologija,
    - računalniške družbene vede,
    - znanje o medijih (npr. muzikologija).
  • Delovno mesto ima tudi manjšo pedagoško obremenitev (1 predmet/semester, 3-4 ure na teden).
  • Zagotovljena so sredstva za potovanja.

Postopek prijave:

Prijave bodo ocenjevane sproti, dokler se mesto ne zapolni. Za prijavo pošljite elektronsko pošto s prilogami na naslov marko.tkalcic@famnit.upr.si. Priloge:

• motivacijsko pismo,
  • CV,
  • seznam znanstvenih objav,
  • povzetek raziskovalnega dela in načrta (research statement),
  • imena in e-naslovi dveh do treh referenčnih oseb