četrtek, 23. februar 2012 Biološki večeri: Varstvo biodiverzitete v Iranu

UP FAMNIT vabi na BIOLOŠKI VEČER, ki bo v ponedeljek, 27.2.2012, ob 19:00 v Mali predavalnici na UP FAMNIT, Glagoljaška ulica 8.
Tokratno predavanje z naslovom  »Biodiversity conservation in Iran« (Varstvo biodiverzitete v Iranu) bo imel gost iz Irana, dr. Gholamreza Naderi. Predavanje bo v angleškem jeziku.

Predavatelj bo na predavanju povzel naravne značilnosti Irana, s poudarkom na topografiji, klimi in drugih dejavnikih. Nato bo sledil opis zavarovanih območij v državi ter njihovih pomembnih živalskih vrst (predvsem ptic in sesalcev), hkrati pa bo predstavil njihov status po IUCN seznamu ter obrazložil, kako upravljajo z njihovimi populacijami.

O predavatelju: Dr. Gholamreza naderi je doktoriral iz področja ekologije prostoživečih živali. Njegova področja raziskovanja so Ekologija in filogeografija ter ocena habitatov. Trenutno je dr Naderi zaposlen kot predavatelj na naslednjih iranskih univerzah: Islamic Azad University in Tehran University.