ponedeljek, 12. junij 2017 7. slavnostna podelitev diplom UP FAMNIT (Koper, 9. junij 2017)

V petek, 9. junija, je v Gledališču Koper potekala 7. Slavnostna podelitev diplom UP FAMNIT.
Novi diplomanti – teh je bilo letos 97 – bodo obogatili lokalno in širše okolje z novimi kakovostnimi kadri – diplomiranimi varstvenimi biologi, biopsihologi, matematiki, finančnimi matematiki, inženirji računalništva in informatike, inženirji kmetijstva, kineziologi ter magistri matematike, varstva narave, inženirji računalništva in informatike, magistri biopsihologije in kineziologije.

(Fotografije: Pavel Fičur)                                                                            (>>> fotogalerija)

Prisotne sta nagovorila rektor Univerze na Primorskem prof. dr. Dragan Marušič in dekanja UP FAMNIT izr. prof. dr. Klavdija Kutnar.

Svoja razmišljanja o študiju na fakulteti in drugih študijskih izkušnjah sta z navzočimi delila tudi dva študenta: Marko Palangetić, diplomant dodiplomskega študija Matematika in v video-sporočilu Sara Hočevar, diplomantka magistrskega študijskega programa Varstvo narave.

Poleg diplomantov so bili pozornosti deležni tudi novi doktorji znanosti, ki so zaključili študij na UP FAMNIT, ter študenti UP FAMNIT, ki so bili posebej uspešni pri študiju ali raziskovanju oziroma so se posebej izkazali na področju razvoja obštudijskih dejavnosti.

Z glasbenim programom sta prisotne navdušila Polona Furlan in Evgen Štefančič.

V nadaljevanju objavljamo seznam diplomantov, doktorandov in prejemnikov pohval:

Diplomanti dodiplomskega in magistrskega študija – SEZNAM

Doktorji znanosti:

• dr. Karla Ferjančič, doktorski študijski program Matematične znanosti (promovirana v doktorico znanosti dne 13. 3. 2017),
  • dr. Matej Voglar, doktorski študijski program Aplikativna kineziologija (promoviran v doktorja znanosti dne 13. 3. 2017),
  • dr. Vedrana Sember, doktorski študijski program Aplikativna kineziologija (zagovor doktorske disertacije dne 6. 3. 2017, promocija bo v letu 2017),
  • dr. Iva Šklempe Kokić, doktorski študijski program Aplikativna kineziologija (promovirana v doktorico znanosti dne 8. 12. 2016).

Prejemniki pohval za izjemne študijske/raziskovalne dosežke:

• Andreja Grobiša, dodiplomski študijski program Sredozemsko kmetijstvo (predlagatelj: Oddelek za aplikativno naravoslovje UP FAMNIT),
  • Sara Cerar, dodiplomski študijski program Biodiverziteta (predlagatelj: Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT),
  • Milica Jovanovič, magistrski študijski program Varstvo narave (predlagatelj: Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT),
  • Leo Gombač, dodiplomski študijski program Računalništvo in informatika (predlagatelj: Oddelek za informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT),
  • Patrik Kocjančič, magistrski študijski program Računalništvo in informatika (predlagatelj: Oddelek za informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT),
  • Nevena Mitrović, magistrski študijski program Matematične znanosti (predlagatelj: Oddelek za matematiko UP FAMNIT),
  • Borut Umer, magistrski študijski program Matematične znanosti (predlagatelj: Oddelek za matematiko UP FAMNIT),
  • Ana Kuder, dodiplomski študijski program Biopsihologija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT).

Prejemnika pohval za aktivno delovanje na področju razvoja obštudijskih dejavnosti študentov – predlagatelj: Študentski svet UP FAMNIT:

• Nina Plank, dodiplomski študijski program Aplikativna kineziologija in
  • Martin Senič, magistrski študijski program Varstvo narave.

Diplomantom, doktorandom in prejemnikom pohval iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov na njihovi nadaljnji študijski, raziskovalni in karierni poti.

Več fotografij s slavnostne podelitve diplom 2017 je dostopnih TUKAJ.