ponedeljek, 15. junij 2015 5. slavnostna podelitev diplom UP FAMNIT (Koper, 12. junij 2015)

(Fotografije: Pavel Fičur)                                                                                                             (>>> fotogalerija)

V petek, 12. junija 2015, smo na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem (UP FAMNIT) že petič zapovrstjo podelili diplome diplomantom dodiplomskega in magistrskega študija.

Diplome je prejelo 106 diplomantov, kar je največ doslej. Novi diplomanti bodo obogatili lokalno in širše okolje z novimi kakovostnimi kadri – diplomiranimi finančnimi matematiki, diplomiranimi matematiki, diplomiranimi inženirji računalništva in informatike, diplomiranimi varstvenimi biologi, diplomiranimi bioinformatiki, diplominarnimi biopsihologi, diplomiranimi kineziologi ter magistri matematike, magistri inženirji računalništva in informatike, magistri varstva narave in magistri kineziologije.

Poleg diplomantov so bili v sklopu podelitve posebne pozornosti deležni tudi novi doktorji znanosti, ki so zaključili študij na UP FAMNIT, ter študenti UP FAMNIT, ki so bili posebej uspešni pri študiju ali raziskovanju oziroma so se posebej izkazali na področju razvoja obštudijskih dejavnosti; na predlog posameznih oddelkov in Študentskega sveta UP FAMNIT so prejeli fakultetne pohvale.

Prisotne so nagovorili rektor Univerze na Primorskem prof. dr. Dragan Marušič, dekanja UP FAMNIT izr. prof. dr. Klavdija Kutnar in predstavnica podjetja KZ AGRARIA Koper ga. Patricija Pirnat.

Svoja razmišljanja o študiju na fakulteti in drugih študijskih izkušnjah sta z navzočimi delila tudi dva študenta: Marko Posavčević, diplomant dodiplomskega študija Biopsihologije in Luca Basiaco, diplomant magistrskega študijskega programa Matematične znanosti.

Z glasbenim programom so prisotne navdušili pevke in pevci Akademskega zbora Univerze na Primorskem.

V nadaljevanju objavljamo seznam diplomantov, doktorandov in prejemnikov pohval:

Diplomanti dodiplomskega in magistrskega študija - SEZNAM

Doktorji znanosti

• dr. Samed Bajrić, doktorski študijski program Matematične znanosti (promoviran v doktorja znanosti dne 16.10.2014)
  • dr. Sergio Hiroki Koike Quintanar, doktorski študijski program Matematične znanosti (promoviran v doktorja znanosti dne 16.3.2015)
  • dr. Alexander Vasilyev, doktorski študijski program Matematične znanosti (promoviran v doktorja znanosti dne 16.3.2015)
  • dr. Uroš Marušič, doktorski študijski program Aplikativna kineziologija (zagovor doktorske disertacije 23.4.2015, promocija bo v letu 2015)

Prejemniki pohval

• Urša Bernardič, dodiplomski študijski program Biopsihologija, pohvala za odlične študijske dosežke ter aktivno vključevanje v razvojno in raziskovalno delo oddelka (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT) in pohvala za aktivno delovanje na področju razvoja obštudijskih dejavnosti študentov (predlagatelj: Študentski svet UP FAMNIT)
  • Domen Čefarin, magistrski študijski program Biopsihologija, pohvala za odlične dosežke na področju raziskovanja; predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT
  • Sandra Hasić, magistrski študijski program Varstvo narave, pohvala za aktivno vključevanje v razvojno in projektno delo oddelka; predlagatelj: Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT
  • Andrej Koprivec, dodiplomski študijski program Računalništvo in informatika, pohvala za odlične študijske dosežke; predlagatelj: Oddelek za informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT
  • Marko Posavčević, magistrski študijski program Biopsihologija, pohvala za odlične študijske dosežke ter aktivno vključevanje v raziskovalno delo oddelka; predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT
  • Marko Rajković, dodiplomski študijski program Matematika, pohvala za odlične študijske dosežke in odlične uvrstitve na mednarodnih tekmovanjih iz matematike; predlagatelj: Oddelek za matematiko UP FAMNIT
  • Anja Rudež, magistrski študijski program Biopsihologija, pohvala članici ekipe Univerze na Primorskem za projekt SayGoodby, s katerim je ekipa zmagala na nacionalnem tekmovanju Imagine Cup 2015 in s tem pomembno prispevala k pozitivni promociji univerze in fakultete; predlagatelj: Senat UP FAMNIT
  • Tomaž Sabadin, dodiplomski študijski program Računalništvo in informatika, pohvala za odlične študijske dosežke; predlagatelj: Oddelek za informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT
  • Martin Senič, dodiplomski študijski program Biodiverziteta, pohvala za aktivno vključevanje v razvojno in projektno delo oddelka; predlagatelj: Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT
  • Tanja Štular, dodiplomski študijski program Bioinformatika, pohvala za odlične študijske dosežke ter aktivno vključevanje v raziskovalno delo oddelka (predlagatelj: Oddelek za aplikativno naravoslovje UP FAMNIT) in pohvala članici ekipe Univerze na Primorskem za projekt SayGoodby, s katerim je ekipa zmagala na nacionalnem tekmovanju Imagine Cup 2015in s tem pomembno prispevala k pozitivni promociji univerze in fakultete (predlagatelj: Senat UP FAMNIT)
  • Aleksandar Tošić, magistrski študijski programi Računalništvo in informatika, pohvala za aktivno delovanje na področju razvoja obštudijskih dejavnosti študentov; predlagatelj: Študentski svet UP FAMNIT

Diplomantom, doktorandom in prejemnikom pohval iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov na njihovi nadaljnji študijski, raziskovalni in karierni poti.

Več fotografij s slavnostne podelitve diplom 2015 je dostopih TUKAJ.