petek, 7. marec 2014 Uspešno izveden Famnitov 2. matematični dan za osnovnošolce

Na fakulteti smo v petek, 7. 3. 2014, organizirali 2. matematični dan za osnovnošolce. Letos se ga je udeležilo okrog 60 učencev iz petih osnovnih šol. OŠ Sostro, za katero smo lani organizirali prvi matematični dan, so se letos pridružile še OŠ Oskarja Kovačiča (Ljubljana), OŠ Jožefa Moškriča (Ljubljana), OŠ Ketteja in Murna (Ljubljana) in OŠ Ivana Roba (Šempeter pri Gorici).

Po pozdravu in uvodnem nagovoru dekanje, izr. prof. dr. Klavdije Kutnar, je izr. prof. dr. Štefko Miklavič učence popeljal na kratek izlet v zgodovino kriptografije, doc. dr. Branko Kavšek jim je pokazal, kako računalnik naučiti igrati igro ''4 v vrsto'', dr. Marjan Jerman pa jim je predstavil računanje v starih civilizacijah.

Osnovnošolcem in njihovim učiteljicam se zahvaljujemo za obisk in jih vabimo na naše dogodke tudi v prihodnje!