ponedeljek, 5. december 2011 3. izlet 3. cikla Izleti v matematično vesolje: "Od linearne funkcije do hanojskega stolpa"

Na tokratnem predavanju z naslovom Od linearne funkcije do hanojskega stolpa, ki bo potekalo

v sredo 7. decembra 2011 ob 18h

v Veliki predavalnici UP FAMNIT (Glagoljaška 8, Koper),

bomo ugotavljali, kako lahko nek problem rešimo postopoma, s pomočjo zaporednega reševanja manjših, sorodnih problemov. Pri tem nam bo v pomoč dobro znana linearna funkcija ter morda nekoliko manj znan hanojski ali bramanski stolp. Le-ta sestoji iz niza 64 vedno manjših zlatih diskov z luknjami v sredini. Diski so nameščeni na palčki in bramani jih morajo prestaviti po posebnem pravilu na drugo palčko. Starodavna prerokba pravi, da bo konec sveta nastopil, ko bodo prestavili zadnji disk. In kaj imata skupnega linearna funkcija ter hanojski stolp? Odgovor na to vprašanje vas čaka na predavanju dr. Andreja Brodnika (UP FAMNIT, UP IAM, UL FRI).

Podrobnosti cikla so dostopne na: http://izleti.famnit.upr.si