ponedeljek, 5. junij 2017 Srečanje s tujimi profesorji in raziskovalci na UP

Ob zaključku spomladanskega semestra se je rektor UP, prof. dr. Dragan Marušič, srečal s predavatelji in raziskovalci iz tujine, ki v teh dneh sodelujejo v pedagoškem procesu in raziskovalni dejavnosti članic univerze.

Sproščen sprejem, ki je potekal v petek, 2. junija 2017, je bil lepa priložnost za medsebojno spoznavanje, predvsem pa za neformalno mreženje in kovanje bodočih interdisciplinarnih povezovanj in sodelovanj.

Vabilu na srečanje se je odzval del gostujočih profesorjev in sodelavcev UP FAMNIT, ki so trenutno pri nas na obisku. To so:

• prof. dr. Janko Gravner (University of California, Davis, ZDA),
  • Adrian Gradinar (Lancaster University, Združeno kraljestvo),
  • doc. dr. Miklos Kresz (University of Szeged, Madžarska),
  • prof. dr. Ted Dobson (Mississippi State University, ZDA),
  • dr. Marcin Anholcer (Poznan University of Economics and business, Poljska),
  • Rachel Barber (Mississippi State University, ZDA),
  • dr. Kawa Arkadiusz (Poznan University of Economics and business, Poljska).

Spomnimo, da je v študijskem letu 2016/17 UP FAMNIT obiskalo 70 gostujočih profesorjev in raziskovalcev. Gostovali so v okviru projekta GOST UP, bilateralnih projektov in samostojnih obiskov.