sreda, 12. maj 2021 Dr. Diego De Leo izvoljen za predsednika združenja "L'Associazione Italiana di Psicogeriatria"

V četrtek, 6. maja 2021, je bil prof. dr. Diego De Leo izvoljen na mesto predsednika združenja "L'Associazione Italiana di Psicogeriatria" za mandatno obdobje 2023 - 2025.

Združenje "L'Associazione Italiana di Psicogeriatria" se ukvarja s psihološkimi težavami starejših, kot so depresija, tesnoba, težave s prilagajanjem, kognitivne motnje. Eden izmed ciljev združenja je starejšim ponuditi priložnost, da se starajo, hkrati pa ohranjajo svoje fizične in duševne sposobnosti.

prof. dr. Diego De Leo

Ob izvolitvi je dr. De Leo dodal: "I am very grateful to my many Italian colleagues in the field of Psychiatry, Neurology, Geriatrics and Psychology for being so confident and choosing someone who has been far from Italy for so many years. This will be an additional, powerful stimulus to better serve the association and improve health and quality of life of older adult community members."

Iskrene čestitke!