četrtek, 12. oktober 2017 Botaniki z Oddelka za biodiverziteto gostje Odprtih dnevov znanosti Črne gore

Botaniki z Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT so se ravnokar vrnili s strokovnega obiska Črne gore, kjer so se kot gostje udeležili Odprtih dnevov znanosti Črne gore.
Doc. dr. Boštjan Surina je kot soavtor razstave Dnevnik neke vrčice na njeni otvoritvi povedal nekaj besed o varovanju vrst in vrstnem bogastvu Črne gore.

Na Gimnaziji Cetinje je ob pomoči asist. dr. Petra Glasnovića, asist. Manice Balant ter doc. dr. Žive Fišer Pečnikar organiziral delavnico Ex-situ in in-situ varstvo rastlin: primer lovčenske vrčice (Edraianthus wetstainii ssp. lovcenicus).

Botaniki so obisk Črne gore izkoristili tudi za obisk Nacionalnega parka Lovćen, kjer so popisali ogroženo endemično lovčensko vrčico.

Čestitke za njihovo raziskovalno delo in promocijo dela naše univerze v tujini!