petek, 2. junij 2017 Velik uspeh Famnitovih študentov na Mednarodni internetni olimpijadi

Študenti UP FAMNIT nadaljujejo z nizanjem velikih uspehov na mednarodnih matematičnih tekmovanjih. Dva študenta matematike sta se še posebej izkazala v prvih dveh krogih Mednarodne internetne olimpijade iz matematike in se uvrstila v finale, ki je potekalo 23. maja. 2017.

Med 6.413 udeleženci s 175 univerz je Arber Avdullahu (1. letnik Matematike) zasedel odlično 4. mesto in s tem prejel srebrno priznanje, medtem ko se je Marko Palangetić (1. letnik Matematičnih znanosti) uvrstil na 33. mesto in si priboril bronasto priznanje. Super finale tekmovanja bo potekal oktobra v Izraelu.

Famnitovi študenti se že tradicionalno udeležujejo omenjene internetne olimpijade. Lansko leto je Univerza na Primorskem, po zaslugi odličnih rezultatov naših študentov, pridobila naziv »Univerza zmagovalka«.

Iskrene čestitke študentom za izjemen uspeh!

Na fotografiji: Arber Avdullahu (levo) in Marko Palangetić (desno)