sreda, 22. november 2017 Študenta Famnita tudi letos na Srednjeevropskem računalniškem tekmovanju iz programiranja v Zagrebu

Od 17. do 19. novembra 2017 sta se Mikita Akulich in Anton Uramer kot člana Famnitove tekmovalne ekipe udeležila Srednjeevropskega tekmovanja iz programiranja – CERC 2017. Na zagrebški Fakulteti za elektrotehniko in računalništvo so imeli tekmovalci 5 ur časa za reševanje 12 nalog, med katerimi so bile nekatere izjemno zahtevne, saj velja srednjeevropska regija za eno izmed najtežjih na svetu.

Tekmovanje se je udeležilo 69 ekip z 29 univerz iz Avstrije, Hrvaške, Češke, Madžarske, Poljske, Slovaške in Slovenije. Okrnjena ekipa Famnita (en študent se tekmovanja ni mogel udeležiti) je vseeno rešila eno nalogo in zasedla končno 57. mesto.

Več o tekmovanju najdete na spletni strani UPM.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem, ki so na CERC 2017 zastopali slovenske univerze!