nedelja, 15. oktober 2017 Videoreportaža mednarodne poletne šole Alpine Europe

Med 25. junijem in 8. julijem se je 20 mednarodnih študentov udeležilo poletne šole z naslovom »Prispevek gozdno-lesne verige h trajnosti grajenega okolja v Alpah«, ki sta jo skupaj organizirala Univerza na Primorskem in Oregon State University (ZDA).
Mladi raziskovalci s Finske, Indonezije, Kitajske, Švedske, Ukrajine, ZDA in seveda Slovenije so se na dvotedenski študijski potovalni izkušnji seznanili s tradicionalno in moderno arhitekturo grajenega okolja in proučevali primere dobrih praks o uporabi lesa v Sloveniji, v Italiji, Avstriji in Švici.

Ekipa z oregonske univerze je pripravila videoreportažo, v kateri so zbrana mnenja udeležencev in nazorno predstavi opravljeno delo.

Vabljeni k ogledu čudovitih posnetkov iz Slovenske Istre, Benetk in Dolomitov.

Vtise udeležencev poletne šole pa lahko preberete na blogu.