sreda, 1. december 2021 Vabljeni k ogledu videoposnetka drugega predavanja Famnitovih Izletov v matematično vesolje

Drugo predavanje letošnjega cikla Famnitovih Izletov v matematično vesolje je po dolgem času spet potekalo v hibridni obliki.

Ob upoštevanju nekaterih klasičnih problemov je dr. Clément Dallard (UP FAMNIT in UP IAM) obravnaval vprašanje P proti NP, njegove teoretične in praktične posledice ter različne pristope k reševanju problemov, za katere ne poznamo učinkovitih algoritmov.

Vabimo vas k ogledu prosojnic in videoposnetka drugega predavanja.

Naslednji dogodek bo v sredo, 19. januarja 2022, ob 18.00. Dr. Lara Lusa bo izvedla predavanje z naslovom Od podatkov do informacije: statistično razmišljanje v vsakdanjem življenju.

Več o letošnjem programu, predavateljih in posameznih predavanjih si lahko preberete na tej povezavi.