ponedeljek, 5. junij 2017 Vabilo na obeležitev 25-letnice EU programa LIFE in omrežja Natura 2000

Oddelek za biodiverziteto, UP FAMNIT,

v sklopu projekta LIFE EUROTURTLES vabi na:

OBELEŽITEV 25. OBLETNICE
EU PROGRAMA LIFE IN OMREŽJA
NATURA 2000,

ki bo v četrtek, 8. 6. 2017, ob 17. uri
v pritličnih prostorih na Kidričevi 21 v Kopru (študijska soba Galeb).

Letos obeležujemo 25. obletnico programa LIFE, največjega finančnega mehanizma Evropske komisije, namenjenega varstvu narave in okolja ter blaženju in prilagajanju klimatskim spremembam. Leta 1992 je Evropska komisija sprejela tudi Direktivo o ohranjanju naravnih habitatov ter prosto živečih živalskih in rastlinskih vrst, ki predstavlja enega od temeljev varstva biodiverzitete v EU preko omrežja posebnih varstvenih območij NATURA 2000.
Omrežje danes pokriva 18 % ozemlja vendar samo 6 % morja Evropske Unije, zato želimo z obeležitvijo  25. obletnice programa LIFE in omrežja NATURA 2000 še posebej poudariti njun pomen za varstvo biodiverzitete morja. Dogodek bo potekal v sklopu mednarodnega projekta LIFE EUROTURTLES – Skupni ukrepi za izboljšanje varstvenega statusa EU populacij morskih želv.

PROGRAM:

• Predstavitev EU programa LIFE - Dejan Zupanc, Ministrstvo za okolje in prostor RS,
  • Program LIFE in varstvo morske biodiverzitete:
    • projekt LIFE SIMARINE - dr. Urša Koce, Društvo za opazovanje in proucevanje ptic Slovenije,
    • projekt LIFE EUROTURTLES - izr. prof. dr. Bojan Lazar, Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT.