petek, 1. februar 2019 Osnovnošolci spoznali svet oljkarstva

V petek, 1. februarja, so nas obiskali učenci 7. razreda Osnovne šole Ledina Ljubljana, ki so teden v Slovenski Istri zaključili tako rekoč znanstveno. Raziskovalci Oddelka za aplikativno naravoslovje so jim namreč predstavili oljko, ki je v Sredozemlju močno vpeta v vsakdanjik človeka.

Radovedni učenci so tako spoznali, kako poteka pridelava oljk in oljčnega olja, ugotavljali so, zakaj je olje zdravo in z okušanjem so se naučili prepoznati, katero je dobro in katero ne. Ob tem pa so se preizkusili še v laboratorijskem delu in na kratko preučili molekule DNK ter na dokaj enostaven in zabaven način pridobili DNA iz rastlin.

Njihovi odzivi potrjujejo, da je znanost resna, ampak hkrati tudi zabavna zadeva!