torek, 30. marec 2021 Nova znanstvena monografija z odprtim dostopom o Afriški prašičji kugi

Doc. dr. Laura Iacolina z Oddelka za biodiverziteto na UP FAMNIT je sourednica nove znanstvene monografije z naslovom “Understanding and combatting African Swine Fever: A European perspective”, izdana pri Wageningen Academic Publishers.

Knjiga predstavlja praktične smernice o nadzoru za odkrivanje virusa Afriške prašičje kuge (APK), kako preprečiti izbruhe v sektorju prašičereje s pomočjo ukrepov biološke varnosti, postopki čiščenja in razkuževanja, ter kako nadzorovati in izkoreniniti to bolezen pri divjih prašičih. Na enem mestu združuje znanja, ki so trenutno na voljo ter hkrati opredeljuje vrzeli, s čimer spodbuja oblikovalce politik in organe odločanja in financiranja, da podprejo znanstveno skupnost pri preiskovanju teh vrzeli.

Publikacija je dostopna na povezavi https://www.wageningenacademic.com/doi/abs/10.3920/978-90-8686-910-7.