petek, 12. marec 2021 Napovedujemo: Priprave na splošno maturo iz matematike na višji ravni

Oddelek za matematiko na UP FAMNIT organizira priprave na splošno maturo iz matematike na višji ravni za dijake zaključnih letnikov.

Priprave bodo potekale na daljavo preko videokonferenčnega sistema ZOOM v treh terminih (z različnimi nalogami), in sicer:

• v soboto, 8. maja 2021, s pričetkom ob 9. uri in zaključkom do 12. ure,
  • v soboto, 15. maja 2021, s pričetkom ob 9. uri in zaključkom do 12. ure, ter
  • v soboto, 22. maja 2021, s pričetkom ob 9. uri in zaključkom do 12. ure.

Vse zainteresirane dijake vabimo, da se na priprave prijavijo preko elektronskega naslova matura.matematika@famnit.upr.si, kamor sporočijo naslednje podatke: ime in priimek, naziv in naslov šole, občino stalnega bivališča ter svoj elektronski naslov.

Udeležba na pripravah je brezplačna, vendar je število mest omejeno, zato priporočamo, da se prijavite čim prej! Prijave zbiramo do petka, 30. aprila 2021.

Kot dodatno pomoč pri pripravah so naši predavatelji in asistenti na UP FAMNIT posneli rešitev nalog s spomladanskega izpitnega roka matematike na maturi (višja raven) iz leta 2020.

Posnetke rešitev si lahko ogledate na YouTube kanalu Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP FAMNIT) ali spodaj.