torek, 24. januar 2023 Na rekordno obiskani 14. Informativi se je predstavila tudi UP

Univerza na Primorskem je 20. in 21. 1. uspešno predstavila vse fakultete in študijske programe UP na 14. INFORMATIVI, največjem vseslovenskem predinformativnem dnevu, ki se odvija štiri tedne pred uradnimi informativnimi dnevi (17. in 18 februar) in tako na enem mestu predstavi pregled izobraževalnih programov, ki so na voljo v Sloveniji ter v tujini – od srednjih šol do visokošolskih in podiplomskih programov, dodatnega izobraževanja in usposabljanja, jezikovnih tečajev, vseživljenjskega učenja itd.

Obisk je bil, po dveh letih premora organizacije sejma v živo, rekorden. Tako so v petek številčno prevladale organizirane šolske skupine in individualni obiski, medtem ko je bila sobota pretežno rezervirana za obisk dijakov s starši, ki so do zadnjega kotička zapolnili Gospodarsko razstavišče. Ob fakultetah so se predstavili tudi Študentski domovi UP in Karierni center UP.