petek, 20. november 2015 Famnitov nagradni kviz za srednješolce "Matematični adventni koledar"

Oddelek za matematiko UP FAMNIT letos prvič organizira nagradni kviz Matematični adventni koledar za dijake srednjih šol, ki bo potekal od torka, 1. decembra, do petka, 18. decembra.

V času kviza bodo lahko dijaki preizkusili svoje matematično znanje z reševanjem zabavnih matematičnih nalog. Med sodelujočimi, ki bodo dosegli največje število točk, bo izžreban zmagovalec glavne nagrade, to je brezplačna udeležba na 6. poletnem matematičnem taboru za srednješolce Matematika je kul, ki bo, v organizaciji UP FAMNIT, potekal v Kopru v drugi polovici avgusta 2016.

K sodelovanju je fakulteta povabila slovenske srednje šole.