ponedeljek, 28. januar 2013 UP FAMNIT organizira delavnico SME ViLLab

Na Univerzi na Primorskem v okviru projekta programa čezmejnega sodelovanja Slovenija - Italija 2007-2013 ENERGYViLLab organiziramo delavnico SME Villab. Projekt ENERGYVILLAB poteka v  Venetu, Furlaniji in Julijski krajini, Emiliji Romagni ter Obalno-Kraški , Goriški in Osrednjeslovenski regiji in  se osredotoča na aplikacije obnovljivih virov energije, racionalno rabo energije in vzdržnega sistema mobilnosti (RRM), in sicer preko ustanavljanja mreže živih laboratorijev imenovanih EnergyVillab.

UP FAMNIT organizira delavnico z namenom ustvarjanja novih idej, ki bi lahko imele ključen vpliv na večjo energetsko učinkovitost stanovanjskih hiš v regiji, s predstavitvijo konceptov živega laboratorija, okolja za eksperimentiranje, v katerem se upoštevajo družbene potrebe, malim in srednje velikim podjetjem.

Cilj delavnice je odgovoriti na vprašanje, kako funkcionalno vpeljati inovacije vodene s strani uporabnikov v slovenski stanovanjski sektor s pomočjo SME ViLLab.

Namen in cilj delavnice bosta dosežena s pomočjo  dobro prepoznanih strokovnjakov iz Amerike, Kanade in Norveške:

Eric Hansen – Professor of Forest Products Marketing na Oregon State University, ZDA

Chris Knowles - Assistant Professor of Forest Products Marketing & Assistant Director of the Oregon Wood Innovation Center na Oregon State University, ZDA

Arijit Sinha – Assistant Professor of Renewable Materials and LEED Green Associate na Oregon State University, ZDA

Robert Kozak – Professor & Head, Department of Wood Science na University of British Columbia, Kanada

Pablo Crespell – Senior Researcher – Markets and Economics – Building Systems na FPInnovations, Kanada

Rajat Panwar – Professor and Chapple Chair of Business and Social Responsibility na Northland College, ZDA

Erlend Nybak – Researcher in Entrepreneurship and Innovation Management na Norwegian Forest and Landscape Institute, Norveška

Lokacija: UP FAMNIT, Glagoljaška 8, SI-6000 Koper

Datum delavnice: 21.3 in 22.3.2013

Kdo so povabljeni: projektni partnerji, predstavniki  MSP, predstavniki občin v regiji,  raziskovalci,  predstavniki vlade in širša zainteresirana javnost

Program delavnice: v pripravi

Prijava: preko email naslova: laura.zorn@upr.si do 15.3.2013

Projekt sofinanciran v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013 iz sredstev

Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev Progetto finanziato nell'ambito del Programma per la Cooperazione Transfrontaliera Italia-Slovenia 2007-2013.

Ministero dell'Economia
e delle Finanze