ponedeljek, 30. marec 2015 Naša študentka je dosegla 3. mesto na dogodku »Falling Walls Lab«

Na Univerzi v Ljubljani se je 25. marca 2015 odvil dogodek »Falling Walls Lab«, s ciljem spodbuditi mlade, nosilce inovativnih idej, ki imajo željo predstaviti raziskovalne in razvojne razmisleke širši javnosti. Na 3. mesto se je uvrstila ideja z naslovom »Breaking the walls of drug discovery«, ki jo je Tanja Štular, študentka dodiplomskega študijskega programa Bioinformatika na UP FAMNIT, razvila pod mentorstvom doc. dr. Janeza Konca in somentorstvom prof. dr. Dušanke Janežič.

Opis ideje »Breaking the walls of drug discovery«:
Programi za molekulsko sidranje se pogosto uporabljajo pri odkrivanju novih zdravil, vendar je njihova uporaba zelo zahtevna. Razvili smo grafični spletni uporabniški vmesnik, ki je enostaven za uporabo, ne zahteva računalniškega znanja, in omogoča uporabo programa za molekulsko sidranje tudi tistim z manj računalniškega znanja. Spletni vmesnik omogoča intuitiven prikaz rezultatov z uporabo tridimenzionalne grafike in omogoča uporabnikom, da brez napora raziščejo predvidene interakcije med zdravilom in tarčnim proteinom. Z delom želimo pospešiti odkrivanje zdravil ter ga narediti tako enostavnega, kot je preverjanje vremena na mobilnem telefonu.

Študentki Tanji Štular iskreno čestitamo za uspeh.