ponedeljek, 6. marec 2017 Matematiki Famnita tudi letos uspešni na Mednarodni internetni olimpijadi

Tudi letos so se Famnitovi študenti matematike udeležili mednarodnega internetnega tekmovanja Open International Internet-Olympiads for Higher Education Students.

Prvi krog so uspešno prestali: Marko Palangetić, Arbër Avdullahu, Mirza Krbezlija in Miloš Tomić. Druga spletna preizkušnja bo potekala v letošnjem marcu.

Mednarodne internetne olimpijade 2016 se je udeležilo skupaj 55.525 študentov s 183 univerz z vsega sveta. Med 98 študenti, ki so bili lani povabljeni v tretji krog matematičnega dela olimpijade so bili tudi študenti UP FAMNIT: Roman Solodukhin (5. mesto), Marko Rajković (9. mesto) in Miloš Tomić (32. mesto).

Roman je bil prejemnik srebrnega priznanja, Marko pa bronastega priznanja Olimpijade.

Čestitke vsem udeležencem in uspešno tudi v prihodnjih krogih!