ponedeljek, 7. september 2020 NASA International Space Apps Challenge 2020

Tudi letos bo Inkubator Sežana organiziral NASA International Space Apps Challenge 2020.

Gre za največji 48-urni mednarodni razvojni tehnološki maraton - hekaton - za inovativno, kreativno, predvsem pa sodelovalno reševanje globalnih izzivov na podlagi javno dostopnih podatkov vesoljske agencije NASA, ki bo množično in hkrati potekal v več kot 200 mestih po celem svetu.

Namen in cilj hekatona je:

• sodelovalno oblikovanje in razvoj inovativnih tehnoloških rešitev za interdisciplinarne globalne izzive,
  • izvedba obetavnih prototipov za izboljšanje kakovosti življenja na Zemlji in v vesolju,
  • ustvariti globalno skupnost za sodelovanje in
  • širitev meja vesolja, znanosti ter tehnologije.

Hekaton bo potekal virtualno, in sicer od 2. - 4. 10. 2020.

Posamezniki in ekipe se lahko prijavijo na tej povezavi.

Več pa si lahko preberete tukaj.

***

Sežana Incubator is organizing the NASA International Space Apps Challenge 2020.

It is the largest 48-hour international development technology marathon - the hecaton - for an innovative, creative and, above all, collaborative solution to global challenges based on publicly available data from the NASA space agency, which will take place simultaneously in more than 200 cities around the world.

The goal of the hecaton is:

• collaborative design and development of innovative technological solutions for interdisciplinary global challenges,
  • implementation of promising prototypes to improve the quality of life on Earth and in space,
  • to create a global community for cooperation and
  • expanding the boundaries of space, science and technology.

The hecaton will take place online, from 2 - 4 October 2020.

Individuals and teams can sign up at this link.

You can read more here.