ponedeljek, 16. maj 2022 Usposabljanje za zaposlene - Spodbujanje razvojne miselne naravnanosti študentov

Vse visokošolske učitelje in sodelavce z različnih usmeritev in področij vabimo na strokovno usposabljanje, ki bo potekalo v juniju 2022.

Usposabljanje bo potekalo na UP PEF v obliki petih srečanj vsak četrtek, od 8.30 do 15.30.

Na praktično naravnanem in interaktivnem tečaju se bodo udeleženci:

• spoznali s teorijo miselne naravnanosti,
  • naučili prepoznavati miselno naravnanost študentov,
  • spoznali s konceptom nevroplastičnosti, naravo kognitivnih sposobnosti ter povezanosti med delovanjem možganov in učenjem,
  • naučili komunicirati na način, da spodbujamo razvojno miselnost,
  • naučili oblikovati učne aktivnosti, ki spodbujajo razvojno miselnost,
  • spoznali oblike preverjanja in ocenjevanja znanja, ki podpirajo razvojno miselnost,
  • naučili, kako spodbujati refleksijo o miselni naravnanosti,
  • naučili ustvarjati razredno klimo, ki podpira razvojno miselnost.

Celoten program in termini delavnic so na voljo tukaj.

Tečaj bo delno izveden v angleščini, zato vljudno vabimo tudi sodelavce, ki ne razumejo slovensko.f

The course will be (partially) done in English, therefor also non-slovene speaking colleagues are welcome to attend.

Udeleženci, ki se bodo udeležili srečanj, bodo imeli možnost pridobiti potrdilo o pedagoško-andragoški usposobljenosti, ki je pogoj za izvolitev v naziv.

Tečaj bo izveden le v primeru dovolj velikega števila prijavljenih. Prijave so odprte do  ponedeljka, 30. maja 2022.

Prijavite se lahko preko povezave: https://forms.gle/khRMJBZgYeyNCZ9G7

Za več informacij je na voljo doc. dr. Maja Lebeničnik (maja.lebenicnik@pef.upr.si).

Tečaj poteka v okviru projekta Erasmus+ GrowthMinds.