četrtek, 1. junij 2017 Uspel tečaj Analiza bioloških podatkov v programu R

V soboto in nedeljo, 27. in 28. maja, je v Kampusu Livade potekal tečaj Analiza bioloških podatkov v programu R, prvi v sklopu Moderne metode v varstveni biologiji, ki jih izvaja Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT. Udeležilo se ga je 15 študentov iz štirih univerz: Univerze na Primorskem, Univerze v Ljubljani, Univerze v Zagrebu in Univerze Wollongong (Avstralija).

Na tečaju so se študenti seznanili z osnovami analize bioloških podatkov v programu R, spoznali so uporabnost programa v bioloških raziskavah ter se naučili, kako podatke v samem programu urejati, filtrirati in analizirati.

O uspešnosti tečaja priča izjava študentke biologije Sare Eržen z Biotehniške fakultete UL: »Tečaj mi je bil zelo všeč, vse od same organizacije, tem, ki smo jih obravnavali, pa do načina dela. Naučila sem se veliko uporabnih stvari. Predavatelja sta bila sploh super in z veseljem bi preživela cel teden v Izoli in ne samo ta dva dneva

Vsem udeležencem se zahvaljujemo za obisk in izkazano dobro voljo ter pripravljenost za spoznavanje novih vsebin!