nedelja, 23. oktober 2016 UP FAMNIT in UP IAM okrepila sodelovanje z ruskimi raziskovalnimi ustanovami

UP FAMNIT in UP IAM sta uspešno pridobila sredstva na Javnem razpisu za sofinanciranje znanstvenoraziskovalnega sodelovanja med Slovenijo in Rusko federacijo.
V naslednjih dveh letih bodo tako naši raziskovalci okrepili že obstoječe sodelovanje z gostovanjem na ruskih univerzah oziroma raziskovalnih ustanovah: Sobolev Institute of Mathematics, Siberian Branch of Russian Academy of Sciences, Volga State University of Technology, Lomonosov Moscow State University in Institute of Biomedical Chemistry.

Vodje projektov so: dr. Dragan Marušič, dr. Tomaž Pisanski, dr. Andreja Kutnar, dr. Bojan Kuzma, dr. Dušanka Janežič.

Vsem želimo uspešno raziskovanje in še nadaljnjo okrepitev sodelovanja s tujimi institucijami.

Rezultate razpisa lahko preberete na tej povezavi.