sreda, 29. september 2021 Študentje FAMNITa uspešni na CERC 2020

Dne 25. in 26. septembra 2021 je potekalo univerzitetno programersko tekmovanje CERC 2020 (srednjeevropsko regijsko tekmovanje ACM ICPC). Tekmovanje je organizirala Češka tehniška univerza v Pragi (Češka), vendar je zaradi COVID-19 letos potekalo online.

Tekmovanja se je udeležilo 88 ekip z 25 univerz iz Avstrije, Hrvaške, Češke, Madžarske, Poljske, Slovaške in Slovenije. Univerzo na Primorskem je zastopala ekipa v sestavi: Nemanja Torbica, Mirza Redžić in M. Besher Massri.

Tekmovalci so imeli 5 ur časa za reševanje 11 nalog, med katerimi so bile nekatere izjemno zahtevne. Ekipa Univerze na Primorskem je zasedla 34. mesto, kar je zelo lep uspeh, saj velja srednjeevropska regija za eno izmed najtežjih na svetu.

Iskrene čestitke tekmovalcem, ki so na CERC 2020 zastopali Univerzo na Primorskem!

Več informacij najdete na spletni strani.