sreda, 25. maj 2022 Študent Diar Gashi dosegel izjemen uspeh na Mednarodnem matematičnem internetnem tekmovanju OIIO 2022

Študentke in študentje Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije se že vrsto let udeležujejo Mednarodnega matematičnega internetnega tekmovanja OIIO (Open International Internet-Olympiad in mathematics) in iz leta v leto zasedajo mesta v skupini najboljših tekmovalcev.

Tudi na letošnji izvedbi tekmovanja so se študentke in študentje UP FAMNIT odlično odrezali.

Prvi krog tekmovanja je potekal 25. februarja, udeležilo se ga je šest Famnitovih študentk in študentov:

• Todor Antić (Matematika, 3. letnik),
  • Jelena Glišić (Matematika, 3. letnik),
  • Milan Milivojčević (Računalništvo in informatika, 3. letnik),
  • Matjaž Madon (Matematika, 2. letnik),
  • Lazar Marković (Matematika, 2. letnik),
  • Diar Gashi (Matematika, 1. letnik).

V drugi krog tekmovanja, ki je potekal 26. marca, se je uvrstilo kar pet tekmovalcev (Diar Gashi, Milan Milivojčević, Jelena Glišić, Matjaž Madon in Todor Antić), najbolje pa sta se odrezala Matjaž Madon in Milan Milivojčević.

V tretji, finalni krog tekmovanja, kjer so se tekmovalci 12. maja potegovali za nagrade v finalni razvrstitvi, se je uvrstil Diar Gashi, ki je dosegel izjemno 2. mesto in 1. nagrado.

Diar Gashi

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspeha v prihodnosti!