petek, 7. april 2017 Šesto predavanje Famnitovih izletov v matematično vesolje 2016/17

6. PREDAVANJE FAMNITOVIH IZLETOV V MATEMATIČNO VESOLJE 2016/17

Vabljeni na predavanje dr. Janka Gravnerja z naslovom

»MED REDOM IN NEREDOM«,

ki bo potekalo v sredo, 12. aprila 2017, ob 18. uri,
v Veliki predavalnici UP FAMNIT (Glagoljaška 8, Koper).

O predavanju:

Predavanje bo razdelava principa, da primerna zmes reda in slučajnosti naredi življenje zanimivo. Na enostavnih primerih bodo prikazani pojmi kot sta samoorganizacija in metastabilnost. Poudarjena bo povezava matematike z naravoslovjem, pa tudi z družbenimi vedami, umetnostjo in filozofijo. Matematične ideje bodo predstavljene kot vir navdiha, brez formalnih izrazov, celo brez matematičnih simbolov.

O predavatelju:
Dr. Janko Gravner je začel s študijem matematike na Univerzi v Ljubljani, kjer je leta 1983 diplomiral in leta 1985 magistriral. Doktoriral je leta 1991 na Univerzi Wisconsina v ZDA, čemur je sledilo podoktorsko izpopolnjevanje na Univerzi Cornell. Zaposlen je na Univerzi Kalifornije v Davisu in na Univerzi na Primorskem. Raziskovalno se ukvarja s teorijo verjetnosti, posebej s področji, ki so povezana z uporabo računalnika.