ponedeljek, 13. september 2021 Prva diplomantka dodiplomskega študijskega programa 1. stopnje Bioinformatika na angleški izvedbi

V četrtek, 9. septembra 2021, je Doroteja Vujinović zaključila dodiplomski študij Bioinformatike na angleški izvedbi z diplomsko nalogo »Transformacija Burrows-Wheelerja (Burrows-Wheeler Transfrom)«, pod mentorstvom prof. dr. Andreja Brodnika.

Doroteja Vujinović je prva diplomantka dodiplomskega študijskega programa 1. stopnje Bioinformatika na angleški izvedbi, ki se je na UP FAMNIT pričel izvajati v študijskem letu 2018/19. Z zaključkom študija je pridobila strokovni naslov diplomirana bioinformatičarka.

V svojem diplomskem delu je podrobno predstavila, kako deluje BWT in analizirala njegovo računalniško kompleksnost. Prav tako je predstavila nekaj najpomembnejših aplikacij BWT v bioinformatiki in računalniški biologiji.

Iskrene čestitke in veliko uspeha na nadaljnji raziskovalni poti!