torek, 6. junij 2017 Predstavitev blagovne znamke LesnaVesna

V okviru projekta PKP Spomin na les,
ki poteka v sodelovanju med
Univerzo na Primorskem in podjetjem Zelena Arhitektura,

vas toplo vabimo na
predstavitev blagovne znamke LesnaVesna,

ki bo v četrtek, 8. junija 2017, ob 10. uri v predavalnici FHŠ-Tramontana (Titov trg, 5).

LesnaVesna je blagovna znamka, ki jo vodita arhitekta Eva Štrukelj in Ignacio Lopez Sola. Izdelki, ki nastajajo pod to znamko, nosijo zgodbe iz slovenskega izročila. Tako nastajajo otroške igrače, okraski in dodatki za dom, vsi izdelani ročno in izključno iz lesa slovenskega porekla.

LesnaVesna se je rodila leta 2012 in je od takrat prejela več nagrad na področju oblikovanja.

Les je naravni material, ki ga ljudje že tisočletja intenzivno uporabljajo pri gradnji objektov in za izdelavo najrazličnejših pripomočkov. Kaj pa je pravzaprav les? Kako nastaja in zakaj ga rastline potrebujejo? Zakaj obstaja tako velika raznolikost v zdrabi lesa? Na ta in podobna vprašanja bo v predavanju odgovorila doc. dr. Živa Fišer Pečnikar z Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT.

Projekt sofinancirata Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport RS ter Evropska Unija preko Evropskega socialnega sklada.