torek, 3. december 2019 Predsednik ERC, prof. dr. Jean-Pierre Bourguignon obiskal tudi UP FAMNIT

V petek, 29. novembra, je Univerzo na Primorskem obiskal predsednik Evropskega raziskovalnega sveta (European Research Council – ERC), akademik prof. dr. Jean-Pierre Bourguignon. Pomemben obisk je sprejela rektorica prof. dr. Klavdija Kutnar, ki je gostu poleg aktivnosti univerze predstavila tudi dosedanje opravljeno delo in nadaljnje načrte za organizacijo 8. Evropskega kongresa matematike. Med večjimi dosežki v zadnjem obdobju je izpostavila projekt InnoRenew CoE, v katerem so združeni raziskovalci različnih panog, tudi matematike.

Po uradnem obisku na rektoratu smo akademika Bourguignona gostili tudi na UP FAMNIT, kjer je udeležencem predavanja predal priporočila in nasvete za učinkovito prijavljanje na razpise ERC. Poleg številnih možnosti, ki jih ta omogoča izobraževalno-znanstvenim institucijam, je njegov primarni cilj prav spodbujanje raziskav v EU.

Kaj je prof. dr. Jean-Pierre Bourguignon povedal ob obisku, lahko preberete tukaj.