ponedeljek, 18. marec 2019 Predavanje diplomantke Biopsihologije Zale Slabe

Oddelek za psihologijo UP FAMNIT in Društvo študentov Biopsihologije
vabita na predavanje Zale Slabe, mag. biopsih.,

ki bo v sredo, 20. marca, ob 18.00
v študijski sobi v Galebu (Kettejeva 1) v Kopru.

Zala Slabe je v sklopu doktorskega študija zaposlena na Netherlands Institute for Neuroscience, kjer v raziskovalni skupini svetovno priznanega nevroznanstvenika prof. dr. Dick Swaaba, raziskuje nevropeptid PACAP v človeškem hipotalamusu. S svojim dosedanjim raziskovanjem je Zali Slabe kot prvi uspelo dokazati povezavo med prisotnostjo nevropeptida PACAP v možganih in motnjami razpoloženja, zlasti depresijo in bipolarno motnjo.
Rezultati njene študije na vzorcih človeškega post mortem možganskega tkiva prikazujejo specifične spolne razlike pri izražanju nevropeptida PACAP. Razumevanne PACAP sistema je ključno pri nadaljnjem razvoju terapevtskih strategij za zdravljenje razpoloženjskih motenj kot sta depresija in bipolarna motnja.

Predavateljica nam bo predstavila tako samo raziskovanje na post mortem človeškem možganskem tkivu kot tudi Nizozemsko možgansko banko ter dosedanje ugotovitve njenega raziskovanja.

Predavanju bosta sledila diskusija in čas za ostala vprašanja o študiju in delu na Nizozemskem.

Vabljeni!

(Diplomantka UP FAMNIT Zala Slabe, mag. biopsih.)