sreda, 10. november 2021 Podoktorska pozicija na Univerzi na Primorskem - mentor izr. prof. dr. Russ Woodroofe

Oddelek za matematiko Inštituta Andrej Marušič (UP IAM) in Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP FAMNIT) Univerze na Primorskem iščeta vrhunskega raziskovalca v začetku kariere za post-doktorsko pozicijo na področju matematike za delo na projektu “Grupe, poseti, in kompleksi”.

Projekt, v okviru katerega se financira delovno mesto, bo proučeval probleme na presečišču topologije, algebre in kombinatorike. Glavne teme projekta vključujejo posete in simplicialne komplekse, ki izhajajo iz teorije grup.

Izbrani kandidat bo del Oddelka za matematiko na UP IAM in na UP FAMNIT in bo deloval pod vodstvom izr. prof. dr. Russa Woodroofa.

Pogoji:

• Pozicija (zaposlitev) je za obdobje dveh let, z možnostjo podaljšanja za tretje leto (odvisno od uspešnosti in razpoložljivih sredstev).
  • Kandidati morajo imeti doktorat iz matematike z ustreznimi izkušnjami na področju simplicialne topologije, kombinatorike in/ali teorije grup.
  • V okviru zaposlitve je predvideno izvajanje do dveh predmetov na leto v okviru študijskih programov, ki jih ponuja UP FAMNIT, v slovenščini in angleščini.
  • Plača je določena glede na akademski naziv in znaša približno 1550 EUR neto na mesec.

Rok in postopek prijave:

Prijava je možna do 15. januarja 2022.
Datum začetka zaposlitve: možen po dogovoru, vendar praviloma najkasneje do oktobra 2022.

Za prijavo pošljite naslednje dokumente v elektronski obliki izr. prof. dr. Russu Woodroofu, (russ.woodroofe@famnit.upr.si) s pripisom "UP Postdoc 2022":

• Življenjepis,
  • Seznam publikacij,
  • Opis dosedanjega področja raziskovanja in zastavljene raziskovalne cilje,
  • Ime in priimek ter e-naslov vsaj treh oseb, ki jih je mogoče kontaktirati za reference (in se strinjajo da se jih lahko kontaktira).

Vsa ostala neformalna vprašanja lahko naslovite na dr. Russa Woodroofea
(russ.woodroofe@famnit.upr.si)