ponedeljek, 26. avgust 2019 Odprt je razpis za 8ECM štipendije

Z veseljem naznanjamo odprtje Razpisa za 8ECM štipendije

V sklopu 8. Evropskega kongresa matematike – 8ECM je bil ustanovljen štipendijski sklad, ki bo ponudil finančno podporo študentom in matematikom, ki bi se naslednje leto želeli udeležiti kongresa.

Prejemniki štipendije bodo v imeli celoti krito kotizacijo in namestitev v enem izmed študentskih domov v okolici kongresnega centra Bernardin, kjer se bo odvijal 8ECM.

Namen štipendijskega sklada je spodbuditi udeležbo na 8ECM za izjemne študente in raziskovalce, ki izkazujejo potencial na različnih področjih matematike ter prihajajo iz držav v razvoju, kot jih je opredelilo Evropsko matematično društvo, in drugih držav, kot je določeno v odprtem razpisu.

Vse zainteresirane študente in raziskovalce vabimo, da se prijavijo prek spletnega obrazca za registracijo. Prosilci morajo priložiti tudi življenjepis in motivacijsko pismo, študentje pa morajo poleg tega dodati še dve priporočilni pismi svojih profesorjev ter predložiti ustrezen prevod dokazil o študiju.

Rok za prijavo in oddajo vseh dokumentov je 30. september 2019.

Vabljeni k spremljanju spletne strani https://www.8ecm.si/, kjer bomo objavljali tekoče novice s priprav na 8ECM!