torek, 4. april 2017 Oddelek za aplikativno naravoslovje aktiven na Festivalu zlata oljčna vejica 2017

Društvo oljkarjev Slovenske Istre je prejšnji konec tedna organiziralo Festival zlata oljčna vejica 2017, katerega so se udeležili strokovnjaki in praktiki iz Slovenije, Italije in Hrvaške.
V soboto 1. aprila je potekal mednarodni posvet z naslovom »Kako do večjega pridelka oljk«, na katerem so sodelujoči obravnavali ne le spremenjen odnos do oljkarstva, ki se pozna v dvigu kakovosti in mednarodni prepoznavnosti slovenskega olja, ampak tudi raziskovalno delo na tem področju.

Moderatorka posveta je bila izr. prof. dr. Dunja Bandelj, predstojnica Oddelka za aplikativno naravoslovje, ob ostalih strokovnjakih pa sta dogodek s svojim posegom zaznamovali tudi Alenka Baruca Arbeiter (Proučevanje kompatibilnosti oljčnih sort s pomočjo genetike) in Tea Knap (Migracija oljčne muhe med oljčniki na Obali) – obe asistentki na UP FAMNIT in raziskovalki na Oddelku za aplikativno naravoslovje.

Čestitke sodelavkam UP FAMNIT za znanstveni doprinos na pomembnem mednarodnem srečanju!