torek, 20. april 2021 Natečaj za najboljše rešitve s področja finančne matematike in aktuarstva

Študente na vseh študijskih stopnjah vabimo, da se prijavite na natečaj za Nagrade 8. Evropskega kongresa matematike - 8ECM, ki bodo podeljene pod pokroviteljstvom Slovenskega zavarovalnega združenja.

Natečaj je razpisan v okviru 8. Evropskega kongresa matematike, ki bo potekal od 20. do 26. junija 2021. Gre za enega večjih znanstvenih dogodkov v Sloveniji, ob tej priložnosti bomo gostili preko 1000 matematikov iz celega sveta. Glavni pokrovitelj kongresa je Slovensko zavarovalno združenje, ki v sklopu tega natečaja podeljuje nagrade v skupni višini 5.000 €.

K sodelovanju vabimo ekipe, ki se bodo pomerile v reševanju izzivov s področja finančne matematike in aktuarstva.  Ekipe imajo lahko enega, dva ali tri člane. Na voljo so 4 teme.  Najboljša ekipa znotraj vsake teme je dobitnica denarne nagrade v višini 1.250 €!

Več informacij o natečaju je na voljo na spletni strani kongresa.

Pridružite se zabavi in se prijavite še danes!