četrtek, 19. marec 2015 Največji evropski natečaj poslovnih idej na področju čistih tehnologij: ClimateLaunchpad 2015

Spoštovani,

obveščamo vas, da je odprt največji evropski natečaj poslovnih idej na področju čistih tehnologij ClimateLaunchpad 2015, ki odkrije več kot 1.000 novih idej na področju čistih tehnologij za boj proti podnebnim spremembam.

K prijavi ste vabljeni  študenti, raziskovalci, start-upi, mala in srednja podjetja, javne organizacije in inženirska podjetja, da predstavite svoje poslovne ideje na področju čistih tehnologij. Vse prijave bodo obravnavane z vidika njihovega vpliva na  podnebne spremembe, njihovega potenciala rasti ter z vidika strokovnega znanja in zanosa prijaviteljev. Najbolj obetavnim prijavam bo omogočen dostop do pospeševalnika Climate-KICa. Natečaj je odprt v 23 državah.

Natečaj omogoča:

• dvodnevni poslovni trening z vrsto usposabljanj za pripravo udeležencev na državni finale, kjer bo vsak predstavil svoj poslovni načrt strokovni žiriji;
  • trije finalisti vsake države gredo na evropski finale, ki bo septembra na Nizozemskem;
  • v polfinalu bodo izbrali 8 ekip, ki bodo dobile dostop do pospeševalnika Climate-KICa - poslovne šole, osredotočene na razvoj in trženje start-up podjetij na področju čistih tehnologij;
  • končni zmagovalec finala prejme denarno nagrado 10.000 €, druga nagrada je 5.000 € in tretja 2.500 €.

Pogoji za prijavo:

• podjetje ne obstaja več kot 1 leto;
  • do sedaj ste pridobili manj kot 200.000 €  naložb;
  • do sedaj še niste prodali svojega izdelka, rešitve ali prototipa.

Prijave lahko oddate do 30. marca 2015 preko spletnega obrazca. Več informacij o natečaju najdete na spletni strani ClimateLaunchpad 2015.

Za dodatna vprašanja pa je na voljo Maja Pivko na elektronskem naslovu: maja.pivko@ki.si.